Aktuality

Terapeutický víkend 4TEENS

Co když bychom vám řekli, že existuje místo, kde se mladí lidé setkávají, aby objevili svou sílu, nalezli  klid a rozvíjeli svůj potenciál?
Přidejte se k nám na cestu, kde se setkáte s podobně smýšlejícími dušemi, abyste objevili sílu sdílení, vzájemné podpory a osobního růstu!

🌿 Náš terapeutický víkend není jen o terapeutických aktivitách – je o vytváření prostoru pro hluboké spojení, porozumění a přátelství.
🌟 Pojďte zažít intenzivní dva dny plné sebepoznání, kde se každý úsměv, sdílený zážitek a povzbuzující slovo stává součástí vašeho osobního růstu.

📅 Kdy: 17. – 18. srpna 2024
📍 Kde: Klášterec nad Ohří a okolí

✨ Přihlašování je otevřeno! Stačí se nechat unést vlnou inspirace a zaregistrovat se prostřednictvím QR kódu na letáku nebo pomocí odkazu níže.
Závazná přihláška: https://forms.gle/KGVvkB1icDX6ecGh6

🚀 Připojte se k nám a zažijte víkend plný emocionálního spojení, podpory a nových přátelství!

Až se uklidníš…

Workshop s psychoterapeutkami

Víte, co je ten ‚rodičovský paradox‘? Je to ten okamžik, kdy se snažíme ovládnout situaci, ale ve skutečnosti potřebujeme najít klid v sobě. Už jste někdy toužili po cestě, která vám otevře nové dveře k poutavému rodičovství naplněné láskou a porozuměním? Pokud ano, připojte se k nám na nezapomenutelnou událost plnou inspirace a přátelské atmosféry. Společně objevíme způsoby, jak s láskou reagovat na potřeby našich dětí, jak tvořit bezpečné prostředí s porozuměním, a jak se radovat z každého dne stráveného s našimi milovanými. Na našem workshopu nejen objevíme nové přístupy k rodičovství plnému lásky a respektu, ale také si uvědomíme, jak naše děti přirozeně přispívají k našemu vlastnímu osobnímu růstu. Společně rosteme každý den. Přijďte se inspirovat a podpořit naše společné putování k harmonickému rodičovství!

Těšíme se na vás!

Příspěvek na duševní zdraví u VZP pro rok 2024

Stejně jako v loňském roce umožňuje i letos Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR svým pojištěncům starším 7 let čerpat Příspěvek na duševní zdraví. Poskytuje jej max. na 10 sezení, a to až do výše 5 000 Kč (tj. 500 Kč na 1 sezení). Intervence může být realizována jak prezenčně, tak i on-line. Aktuálně již není třeba žádat předem o vystavení Poukazu. Při první návštěvě u terapeuta je klient povinen sdělit číslo pojištěnce, jméno a příjmení. Terapeut následně eviduje do aplikace VZP absolvovaná a uhrazená sezení, což je nově jediný podklad pro přiznání příspěvku klientovi. Součástí žádosti o příspěvek už tedy nejsou vystavené faktury ani potvrzení o jejich úhradě. Podat si žádost může klient starší 15 let, za mladší děti pak zákonný zástupce.

Více informací naleznete na webových stránkách příslušné pojišťovny v sekci – Výhody a příspěvky, event. se můžete obrátit i přímo na nás.

PF 2024

Přejeme vám, našim milým klientům a sledujícím, klidné svátky plné lásky a harmonie. Ať vás obklopuje příjemná vánoční atmosféra a vzájemné porozumění. 🌟🎁

S vděčností se ohlížíme za uplynulým rokem a těšíme se na nové začátky, které nám přinese rok 2024! 🚀✨ Přejeme vám v něm mnoho inspirace, osobního růstu a naplnění vašich cílů. Ať každý okamžik nese špetku radosti a vás motivuje k dosahování nových výšek.

Děkujeme vám, že nám dáváte možnost být s vámi a poskytovat vám podporu na cestě k osobnímu rozvoji a růstu. S láskou a úctou přejeme Vám a vašim blízkým krásné Vánoce a šťastný začátek roku 2024! 🎉

Podpůrná skupina pro rodiče a blízké osob s duševním onemocněním

Můžete klidně přijít, i když Váš blízký není naším klientem. Skupina je otevřená pro všechny.
Nemusíte na to být sami. 

Přihlásit se můžete na e-mailu: eliska@triaspekta.cz 
Terapeutkou skupiny bude Mgr. Eliška Jiránek

Léto je tu🌞

Je to tady, krásné počasí, prázdniny, dovolený🔥
I my odpočíváme, ale úplně neleníme. Čeká nás terapie s peerem pro dospělé, terapeutický pobytový tábor 4TEENS🌞 a dál pokračujeme v individuálních terapiích.

A POZOR❗od září budou volná místa na individuální terapii.

Většinu léta budeme mimo dosah internetu a na telefonu budeme hůře k zastižení.
Neberte si to prosím osobně. Pořád tu pro Vás jsme!
Těšíme se vstříc novým zážitkům.
Přejeme Vám krásné léto!

Terapeutická skupina pro dospělé

‼️POZOR‼️

Vzhledem k velkému zájmu otvíráme další terapeutickou skupinu pro dospělé. První setkání proběhne v úterý 30.05.❗️
Přihlásit se můžete na e-mailu: eliska@triaspekta.cz

Skupinová nebo individuální terapie? Tato otázka nemá univerzální odpověď. Určitě je zapotřebí zmínit, že obě možnosti jsou rovnocennými metodami a obě mají své výsledky. 
Pro každého z vás bude vytvořen bezpečný prostor pro otevření vašich témat, na které se společně podíváme z více úhlů, tak aby vám to bylo užitečné a prospěšné.
Terapeutkou skupiny bude Mgr. Eliška Jiránek

PSYCHOSTREČINK

Jednodenní workshop 10.06.2023

Také Vás občas zavalí vlastní emoce a nejste si jisti, jak to zvládnout?, Setkáváte se někdy s náročnými situacemi, kdy se Vám nedaří reagovat dle Vašich představ? Věříme, že v životě není vždy jednoduché udržet balanc. Jsme tu pro Vás, abychom Vám byli společníky na cestě k větší psychické stabilitě a životní spokojenosti. 

S duševním onemocněním se potýká téměř každý třetí dospělý a tento trend bohužel nadále roste. Pojďte si s námi protáhnout svou mysl, aby zůstala pružnou a Vaše duše svobodnou, nikoli uzavřenou ve ztuhlých myšlenkových vzorcích. Na našem workshopu získáte praktické nástroje, jak si udržet duševní pohodu a zvládat náročné životní situace. 

Pokud nemáte na sobotu hlídání, nezoufejte! Vašemu dítěti jsme již zajistily zkušený pedagogický dohled a den plný her.
Cena za hlídání dítěte po dobu celého workshopu: 350 Kč (včetně oběda).
Cena za hlídání v případě dvou sourozenců: 500 Kč (včetně obědů).

Jednodenní workshop se koná v sobotu 10.06.2023 od 10:00 do 17:00 v autokempu Prunéřov. Cena za účast je 1 890 Kč. Kapacita je omezena, proto neváhejte a zaregistrujte se co nejdříve.
Přihlašovat se můžete do 28. 5. 2023 (nebo do naplnění kapacity).

Buďte krok před ostatními a pečujte o své duševní zdraví.
Těšíme se na vás, E+J🍀

Terapeutický pobytový tábor

Léto 2023

Nedá se říct, že léto je zrovna za dveřmi, zvlášť s tím počasím za okny, přesto čas letí jako voda a my si pro vás na léto připravily Terapeutický pobytový tábor🤩
❗S ohledem na velký zájem a omezený počet míst nelze provádět jejich rezervaci. Přejete-li si zajistit účast Vašemu dítěti vyplňte závaznou přihlášku na odkazu níže:

Přihlašovat se můžete do 30. 6. 2023 (nebo do naplnění kapacity).

Potkáme se společně v autokempu Prunéřov: www.autokemp-prunerov.cz
Těšíme se na vás, E+J🍀

Moudrost traumatu

Promítání filmu s besedou s psychoterapeutkami

Pro velký zájem jsme byly osloveny, abychom přidaly ještě jedno promítání filmu Moudrost traumatu s následnou besedou 💙
Rády takové žádosti vyhovíme, jelikož nás těší dostávat tak důležité a těžké téma do popředí.

REZERVACE NUTNÁ na: info@triaspekta.cz

Tentokrát, a již po páté, se na vás těšíme ve středu 08. března v Žatci.
Jak objevná může být cesta uzdravení a k celistvosti, když je doprovázena soucitem – k sobě samým i k ostatním, ke svým emocím, svým zraněným částem, ke svým negativním přesvědčením i podvědomým vzorcům.

REFRESH pobyt

🔥🔥🔥 POZOR 🔥🔥🔥
Vzhledem k většímu zájmu rodičů jsme se rozhodly pro možnost zakoupení pobytu i pro doprovod,
který se postará o dítě, zatímco účastník*účastnice si bude užívat naplno jednotlivé workshopy.
Cena pro doprovod je 2.199 Kč (cena zahrnuje ubytování + obědy)

Darujte (si) čas pro sebe. Refresh víkend nabízí pobyt s nádechem terapie pro tělo i duši, je nabitý workshopy a společným sdílením. 

Nečeká vás snadná cesta bez práce, ale kdo by neměl rád výzvy?! My výzvy podporujeme, vyhledáváme a pro vás i tvoříme.

Víkend plný zajímavých témat zahájíme už v pátek odpoledne a pečovat o vás budou čtyři zkušení lektoři v oborech psychoterapie, andragogiky, genderu, práce s tělem a dalších. Více info o nich se dočtete na našich stránkách v sekci „O nás“.

Ve volné chvíli pro vás bude připraven i koupací sud, ve kterém lze vodu ohřát dřevem, a vy tak můžete využít možnosti koupaní pod širým nebem. Potkáme se v příjemném prostředí apartmánů Kamermann v Hroznětíně, a to už v únoru. 

Těšíme se na vás! 
Zajistěte si své místo včas. Bude to jízda!

Terapeutická skupina pro dospělé

Skupinová nebo individuální terapie? Tato otázka nemá univerzální odpověď. Určitě je zapotřebí zmínit, že obě možnosti jsou rovnocennými metodami a obě mají své výsledky. 

Od ledna 2023 otvíráme nově terapeutickou skupinu pro dospělé. Pokud přemýšlíte o terapeutické podpoře přinášíme vám možnost navštěvovat terapeutickou skupinu pro dospělé, která má rozvojový a podpůrný charakter. 

Pro každého z vás bude vytvořen bezpečný prostor pro otevření vašich témat, na které se společně podíváme z více úhlů, tak aby vám to bylo užitečné a prospěšné.

První skupinové setkání proběhne 31. 1. 2023. 
Terapeutkou skupiny bude Mgr. Eliška Jiránek

Terapeutická skupina 4TEENS

Aktuálně otevíráme možnost přihlásit se do terapeutické skupiny pro dospívající🍀

Smyslem skupiny je vytvořit účastníkům bezpečný prostor pro sdílení pocitů, potřeb, nároků a trápení, s nimiž se v současné době potýkají, a prostřednictvím psychosociálních aktivit rozvíjet jejich kompetence směrem k aktivizaci vnitřních zdrojů a osvojení si strategií ke zvládnutí možných krizí.
Interaktivní a zábavnou formou tak budeme věnovat pozornost otázkám sebepoznání, sebepodpory a sebepéče, time managementu a dalším i s ohledem na jejich přání.

V případě, že Vaše dcera/Váš syn dosud nejsou našimi klienty, je nutné domluvit si předem termín vstupního pohovoru, které budou probíhat na začátku ledna 2023.

První skupinové setkání proběhne 25. 1. 2023.
Terapeutkou skupiny bude Mgr. Jana Tussetschlägerová

PF 2023

Děkujeme za přízeň v uplynulém roce 2022✨
Dělo se toho skutečně moc a my se už nyní těšíme na další rok, který s vámi rozjedeme naplno hned od ledna🔥
Do roku 2023 vám přejeme pevné zdraví a mnoho osobních i profesních úspěchů💛
Janča a Eliška

Informace pro pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR

Pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR starší 7 let mohou v novém roce opět čerpat příspěvek na podporu svého duševního zdraví až do výše 5 000 Kč. Pro zapojení do programu je nezbytné vyžádat si PŘEDEM, tj. nejdříve 1. 1. 2023, na klientském pracovišti VZP ČR nebo na e-mailové adrese: opatrujse@vzp.cz vydání Poukazu. V e-mailu je nutné uvést – jméno, příjmení, číslo pojištěnce a způsob, jakým požadujete poukaz zaslat (e-mailová adresa, nebo adresa pracoviště VZP, kde si ho osobně vyzvednete). První sezení lze absolvovat až po datu vystavení Poukazu, a ta navazující nejpozději do 31. 12. 2023. Konzultace mohou proběhnout osobně i on-line. Další potřebné doklady pro čerpání příspěvku Vám vystavíme.

Více informací naleznete na webových stránkách příslušné pojišťovny v sekci – Výhody a příspěvky, event. se můžete obrátit i přímo na nás.

MOUDROST TRAUMATU

Promítání filmu s besedou s psychoterapeutkami

Nejčastěji se setkáváme s lidmi, kteří mají představu, že musí být silní a musí zvládnout cokoliv. Neměli by plakat, neměli by cítit vztek🔥
Trauma není jen odkaz k samostatné traumatické události, je to proces, který se odehrává v našem těle a hlavě.

Pokud v některé z našich generaci došlo k traumatizující zátěži, tak v následující generaci se rozhoduje o následcích, které sebou tato zátěž přinese. Zranění může být vyléčeno, předáno dál v nezměněné podobě nebo může být předáno s ještě větším dluhem pro další generace.

Jak objevná může být cesta uzdravení a k celistvosti, když je doprovázena soucitem – k sobě samým i k ostatním, ke svým emocím, svým zraněným částem, ke svým negativním přesvědčením i podvědomým vzorcům✨

Pojďte se s námi podívat blíže na tak těžké a důležité téma jako je TRAUMA.
Promítáme rovnou ve čtyřech městech‼️ A kam to máte nejblíže vy?
🔜Chomutov, Klášterec nad Ohří, Ostrov, Kadaň

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit.

Terapie online – volná kapacita!

❗Pozor❗


Nově teď máme volnou kapacitu
na on-line terapie.

https://www.instagram.com/p/CkdUXePIHyz/

Konference – Za dveřmi III

Po létě se můžete potkat s Eliškou na konferenci Za dveřmi III, kde bude mít nabitý workshop, který vám třeba umožní nahlédnout do míst, kam běžně nevstupujete!

Více informací:

🍀 https://www.velkyvuz-sever.cz/konference/konference-2022/…

🍀 https://www.facebook.com/events/284845040450181/?ref=newsfeedhttps://www.facebook.com/events/284845040450181/?ref=newsfeed

Terapeutický příměstský tábor 2022

Máme tu konec prázdnin a my bychom se rády ohlédly za naším terapeutickým příměstským táborem 🌞
Byly to 4 intenzivní dny plné důležitých témat, jako je komunikace, emoce, řešení náročných situací a sebepoznání🍀

Děkujeme, že jsme měly možnost poznat tolik bojovníků, silných a odvážných lidí. Už se těšíme na další ročník.
A co vy? Máte odvahu připojit se k nám?
Eliška & Janča

Terapeutický příměstský tábor

❗POZOR, POZOR❗
Na terapeutický příměstský tábor se uvolnilo jedno místo, a tak je zde možnost ještě pro jednoho z Vás přidat se k nám na tuhle naší letní jízdu.
❗Pojištěnci ČPZP mohou na tuto akci čerpat příspěvek od pojišťovny na Letní tábor ve výši 1 500 Kč. Těšíme se na vás, E+J🍀

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit.

Dovolená – Mgr. Jana Tussetschlägerová

Na konzultacích často mluvíme o důležitosti odpočinku, relaxace, dovolené, … a jelikož u nás v Triaspektě nekážeme vodu a přitom nepijeme víno, informuji Vás tímto, že v době od 1. – 18. 7. 2022 nebudu k zastižení. V případě potřeby se prosím obracejte na Mgr. Elišku Jiránek. Krásné léto, Jana ☀️

Terapeutický příměstský tábor

Nedá se říct, že léto je zrovna za dveřmi, zvlášť s tím počasím za okny, přesto čas letí jako voda a my si pro vás na léto připravily Terapeutický příměstský tábor🤩
❗S ohledem na velký zájem a omezený počet míst nelze provádět jejich rezervaci. Přejete-li si zajistit účast Vašemu dítěti, kontaktujte nás prosím co nejdříve se žádostí o zaslání přihlášky, a po vystavení faktury uhraďte stanovenou částku.
❗Pojištěnci ČPZP mohou na tuto akci čerpat příspěvek od pojišťovny na Letní tábor ve výši 1 500 Kč. Těšíme se na vás, E+J🍀

Potkáme se společně v kempu Tábořiště u Včelky – www.taboristeuvcelky.cz

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit.

Dárková poukázka

Bylo by skvělé dokázat někomu darovat zdraví🍀 Tak daleko sice ještě nejsme, ovšem můžeme Vám pomoci opečovávat duševní zdraví těch, na kterých Vám záleží💛 Nebo Vám můžeme pomoci růst a postupovat dále na Vaší cestě seberealizace.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit.

Informace pro pojištěnce Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR

Pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR starší 7 let mohou nyní nově čerpat příspěvek na podporu svého duševního zdraví až do výše 5 000 Kč.

Pro zapojení do programu je nezbytné vyžádat si PŘEDEM na klientském pracovišti VZP ČR nebo na e-mailové adrese: opatrujse@vzp.cz vydání Poukazu. V e-mailu je nutné uvést – jméno, příjmení, číslo pojištěnce a způsob, jakým požadujete poukaz zaslat (e-mailová adresa, nebo adresa pracoviště VZP, kde si ho osobně vyzvednete). První sezení lze absolvovat až po datu vystavení Poukazu, a ta navazující nejpozději do 30. 11. 2022. Konzultace mohou proběhnout osobně i on-line. Další potřebné doklady pro čerpání příspěvku Vám vystavíme.

Více informací naleznete na webových stránkách příslušné pojišťovny v sekci – Výhody a příspěvky, event. se můžete obrátit i přímo na nás.

Informace pro pojištěnce České průmyslové zdravotní pojišťovny

Pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny starší 7 let mohou nyní nově čerpat příspěvek na podporu svého duševního zdraví až do výše 2 500 Kč. Konzultace mohou proběhnout osobně i on-line. Potřebný doklad pro čerpání příspěvku Vám vystavíme.

Více informací naleznete na webových stránkách příslušné pojišťovny v sekci – Preventivní programy, event. se můžete obrátit i přímo na nás.

PF 2022

Rády bychom Vám touto cestou poděkovaly za podporu a přízeň v letošním roce. Ač byl pro všechny z nás opět poměrně náročným, pro nás byl i rokem splněného snu. Rokem, kdy jsme založily naši společnost. Přejeme nám všem klidné svátky vánoční a do nového roku dostatek zdraví a energie na plnění našich přání.

Eliška a Jana

Vánoční poukázka

Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady🎵🎶

Vzdělání může být tou nejlepší investicí, kterou můžeme nejen sami sobě dopřát. Stejně tak psychoterapie a poradenství je dnes naprosto běžnou součástí našich životů. Jedna či druhá varianta, obě nás posouvají dál, pomáhají nám se realizovat, a zároveň nás dokáží potěšit.

Nyní můžete darovat svým blízkým vánoční dárkovou poukázku na naše vzdělávání a kurzy nebo terapie a poradenství.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit.

ZUŘIVEC aneb o násilí v blízkých vztazích

Věříme, že násilí je možné zastavit. Ale jedině tak, že o něm budeme otevřeně mluvit.

Obsahem interaktivní besedy (2 x 45 min.) je zhlédnutí animovaného filmu Zuřivec, který byl zpracován na základě autentických zážitků dětí vystavených domácímu násilí. Na ten navazuje cílená reflexe a další psychosociální aktivity.

Vybírat je možné ze 3 variant:

 • Pro děti

Cílem besedy je především pomoci dětem pochopit, že za situaci, v níž se nacházejí, nenesou žádnou vinu a nejsou v ní sami. Lektory jsou vedeny k tomu, aby si uvědomily, že existují tajemství, která nesmí zůstat utajena. Děti se doma přeci mají cítit bezpečně, a když tomu tak není, je dobré se s takovým trápením někomu svěřit.

Cena za školní třídu: 2 500 Kč

Není to tvoje vina!

 • Pro širokou veřejnost

Cílem besedy je především otevřít debatu na téma násilí v blízkých vztazích, ujasnit si vlastní postoj k násilí, prohloubit si informace o formách násilí, způsobech, jakými ho děti a dospívající prožívají, možnostech, jak s nimi o něm hovořit, a současně také, kam se obrátit s prosbou o pomoc.

Cena pro širokou veřejnost: 290 Kč/os.

 • Pro odborníky

Cílem besedy je především otevřít debatu na téma násilí v blízkých vztazích, ujasnit si vlastní postoj k násilí, prohloubit si informace o formách násilí, způsobech, jakými ho děti a dospívající prožívají, a současně též získat inspiraci, jak s tímto tématem s ohledem na zvolené typy klientů dále pracovat.

Cena pro odborníky: 490 Kč/os.

Zodpovědnost má ten, kdo se násilí dopouští.

Vzdělávání pro pěstouny

Jako novinku nyní přinášíme nabídku vzdělávacích kurzů pro náhradní rodiče. Díky jejich absolvování získají potřebné hodiny povinného vzdělávání, což mohlo být v první polovině tohoto roku s ohledem na celou situaci kolem Covid-19 náročné. Školení probíhají, jak v prostorách, které zajišťujeme my, tak za Vámi (nimi) můžeme kamkoli přijet. Kurzy jsou vedeny interaktivní, supervizní formou s ohledem na potřeby a přání skupiny. Vždy je zde prostor pro sdílení emocí i zkušeností účastníků. Pokud Vás zaujalo téma mimo zaslanou nabídku, na klíč Vám připravíme prakticky jakékoli, či nabízený obsah přizpůsobíme, např. spojením 2 témat. 

Podzimní kanapky

A máme zde pro Vás další ochutnávku jednohubek. Tentokrát nás čeká podzimní zavařování chutného kompotu a následovat bude nahlédnutí do krás barevného světa. Jsme zvědavé, s kým z Vás se potkáme.

JSME TO MY – adaptační program

Nabízíme školní i výjezdový adaptační program v rozsahu 6 – 24 vyučovacích hodin. Je vhodný zejména pro nově vzniklé třídní kolektivy, sloučené třídy, třídy s novým třídním učitelem apod. Smyslem programu je podpořit třídní kolektiv v adaptaci na změnu, pomoci mu vytvořit či znovu nalézt třídní identitu, prohloubit vzájemné poznání i sebepoznání a usnadnit jednotlivcům přijetí zdravé pozice v třídním kolektivu.

SUMMER CAMP pro středoškoláky

Takový SUMMER CAMP, to bude divoká jízda! Přidáte se k nám na vlnu sebepoznání? Středoškoláci s námi zažijí nevšední zážitky a navíc u přijímaček na VOŠ/VŠ mohou Osvědčením prokázat, že absolvovali sebezkušenostní program v rozsahu 24 hodin!

Letní kanapky

Jarní kanapky

Víte, co je kanapka? Ano, tušíte správně. Jednohubka neboli ochutnávka naší práce. Kanapky Vás budou provázet celý rok. V každém ročním období se budeme věnovat jinému tématu. Začínáme už příští týden! Tentokrát se zaměříme na oblast kybernásilí a time managementu. Těšíme se na on-line viděnou!

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit.

#NaberDech
Koncepce podpory k návratu žáků do škol

Cítíte se být unavení, vyčerpaní, a už nevíte, co s tím?
Máte pocit, že nic nefunguje dle Vašich představ?

Potřebujete se na chvíli zastavit a nabrat dech?
Máte chuť na sobě pracovat a něco změnit? 

Smyslem předkládané koncepce k návratu žáků do škol je nabídnout všem aktérům výchovně-vzdělávacího procesu komplexní psychosociální, krizovou a terapeutickou podporu ke zvládnutí náročné situace spojené s pandemií způsobenou Covid-19 s ohledem na omezení daná stávajícími vládními nařízeními. 

Koncepce zohledňuje Strategii vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ a aktuální metodické doporučení MŠMT k návratu žáků do škol. 

Jednotlivé aktivity jsou navrženy tak, aby pokrývaly širokou škálu preventivního působení až po včasnou intervenci, potažmo terapii. Škola si tak může sama zvolit vhodnou kombinaci různých variant podpory dle aktuální míry zatížení žáků, pedagogů i rodičů. Počet aktivit lze s přihlédnutím k momentálním potřebám účastníka/účastníků pružně rozšířit, nebo naopak zúžit ve chvíli, kdy bude jejich účel naplněn. 

Zaměřujeme se na 3 cílové skupiny:

 • Žáci
 • Pedagogové
 • Rodiče

Nabízíme tyto základní aktivity:

 • Workshopy (od 1 000 Kč/hod.)
 • Preventivní programy (od 1 000 Kč/hod.)
 • Podpůrné skupiny (od 1 000 Kč/hod.)
 • Individuální konzultace (od 500 Kč/hod.)
 • Intervize (od 1 000 Kč/hod.)
 • Tandemové třídnické hodiny (příprava, realizace, zhodnocení celkem za 900 Kč)

Stěžejními výhodami naší koncepce jsou:

 • Individualizace – je šitá na míru potřebám všech aktérů vzdělávání (školy, třídy, žáka, pedagoga, rodiče).
 • Komplexnost – nabízené aktivity jsou vzájemně provázány a zahrnují celé kontinuum primární prevence od všeobecné, selektivní až po indikovanou, a to i s přesahem do včasné intervence a terapie.
 • Jasná struktura a kontinuálnost -práce je systematicky plánována, průběžně vyhodnocována a přizpůsobována aktuálním potřebám.
 • Využití různých forem práce – individuální, skupinová, prezenční, distanční, kombinovaná, v prostorách školy i venku, …
 • Důraz na kontext – pružně reaguje na aktuální nařízení vlády, specifika dané lokality.
 • Interaktivita – zábavný a kreativní způsob práce založený na sebezkušenosti, aktivníúčast coby základní podmínka spolupráce.
 • Fokus na vlastní prožitek – odklon od předávání informací směrem k fokusu na vlastní prožitek, změnu postojů a chování.
 • Orientace na řešení – podpora protektivních faktorů, rozvíjení toho, co funguje, práce se zdroji a možnostmi, nikoli nedostatky a problémy, zaměření na to, co se daří, využití silných stránek účastníků a víra v to, že právě oni jsou experty na svůj vlastní život.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit.

Terapie online – kapacita volná!

A co o ní říkají klienti?

„Občas je trochu náročné zařídit si doma klid a soukromí, ale je to pro mne výhodnější, než někam dojíždět.“ (Eva, 38 let)

„Zjistil jsem, že se mi během online terapie snáze mluví o mých starostech. Když jsem doma, cítím se víc v pohodě.“ (Michal, 42 let)

„Hodně jsme s terapeutkou mluvily o mojí fence Sisi, která mi někdy pomáhá zvládnout těžké chvíle. Jsem ráda, že i při online terapii je stále se mnou. Vlastně jsme tak na můj problém tři.“ (Hanka, 16 let)

„Je fajn střídat on-line terapii s walk and talk terapií. Oba typy mi hodně rozšířily obzory a pomohly nahlédnout na situace, které se mi opakují, z různých úhlů pohledu.“ (Pavlína, 23 let)

„V online prostředí trávím hodně času v práci, tak se mi do terapie online vůbec nechtělo. Nakonec jsem zjistil, že je to úplně něco jiného, než třeba pracovní setkání, která bývají vyčerpávající. Po terapii se mi vždy dost uleví.“ (Tomáš, 34 let)

Podpůrná skupina pro děti (online)

Jak zvládnout obtížnou situaci spojenou s pandemií?

Cíl:

Smyslem programu je vytvořit dětem bezpečný prostor pro sdílení pocitů, potřeb, nároků a trápení souvisejících se situací kolem Covid-19 a prostřednictvím psychosociálních aktivit rozvíjet jejich kompetence směrem k aktivizaci vnitřních zdrojů a osvojení si strategií ke zvládnutí krize, na níž pohlížíme jako na příležitost. Interaktivní a zábavnou formou tak věnujeme pozornost otázkám sebepoznání, sebepodpory a sebepéče, time managementu a dalším i s ohledem na aktuální přání účastníků.

Cílová skupina:

chlapci i dívky ve věku 12 – 15 let

Formát:

7 online setkání, vždy ve středu v časech od 15:00 – 17:00 hod.
Odkaz vám bude zaslán na e-mail vždy v den setkání.

Kapacita:

8 dětí

Personální zajištění:

2 lektoři – Mgr. Eliška Jiránek, Mgr. Jana Tussetschlägerová

Termíny:

31.3., 7.4., 14. 4., 21. 4., 28. 4., 5. 5., 12. 5. 2021

Cena:

1 400 Kč, tj. 200 Kč za setkání

Přihlašování je možné do:

30. 3. 2021 na e-mailu info@triaspekta.cz

V případě jakýchkoli dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit.